Mężczyzna w kuchni

0
202

Przez długi czas większość ludzi była przyzwyczajona, że w kuchni królowały kobiety, ale ta era się skończyła. Mężczyzna w kuchni to nowy trend. Mężczyźni są wspaniałymi kucharzami, znają się na gotowaniu, pieczeniu, smażeniu, robieniu sałatek, mieszaniu składników.

Znakomity kucharz

Wielu kucharzy pracuje z najbardziej znanych restauracjach na całym świecie i to tych, które zostały odznaczone gwiazdkami przyznawanymi przez największe organizacje. Męskie gotowanie staje się coraz bardziej popularne na blogach kulinarnych, portalach społecznościowych, w gazetach, magazynach. Mężczyźni są niezwykle kreatywni i wymyślają najróżniejsze przepisy z nieznanych zakątków świata. Całe rodziny, znajomi, przyjaciele, współpracownicy zachwycają się przygotowanymi smacznymi potrawami. Kobiety podziwiają gotujących mężczyzn, ich zaangażowanie, gotowość do pracy w kuchni, pieczenie ciasteczek, mieszanie składników, podawanie na talerzach tak, żeby dania nie tylko dobrze smakowały, ale również wyglądały atrakcyjnie i każdy chciał od razu zjeść. Mówimy czasami przez żołądek do serca i właśnie faceci podbijają serca kobiet swoim gotowaniem. Proszę pomyśleć, ile radości sprawi pochwała, miły komentarz, docenienie miłym słowem, wsparcie, komplement. Kucharz ma wtedy jeszcze większą motywację, mobilizację, żeby szaleć w kuchni i przyrządzać najsmaczniejsze potrawy i dania, jakie istnieją na świecie.

Skąd mężczyźni czerpią inspiracje do gotowania?

Przede wszystkim czerpią rady od swoich mam, żon, przyjaciółek, koleżanek, kolegów, znajomych. Szukają przepisów w Internecie, znanych książkach, oglądają programy kulinarne, filmy dotyczące gotowania. Znajdują pomysły podczas podróży, pytają wokół albo po prostu zdają się swoją intuicję i wymyślają swoje potrawy, które cieszą się później popularnością i stanowią inspirację dla innych gotujących osób. Mężczyźni są w stanie sprawić, że kuchnia jest przepyszna, dania zostają w pamięci na długi czas, każdy chce do nich wracać, smakować, zachwycać się. Wszyscy są pod wrażeniem talentu, jaki prezentują mężczyźni.

Każdy z nas wie, że mistrzami gotowania są właśnie mężczyźni. Znane są nam wszystkim nazwiska takich mężczyzn, jak na przykład Makłowicz czy Pascal. Kobiety robią to równie dobrze, jednak potrawa ma o wiele lepszy i wyraźniejszy smak niż taka sama potrawa przyrządzona przez kobietę. Co jest więc powodem takiego obrotu sprawy? Otóż panowie mają lepiej wyczulone kubki smakowe i dzięki temu ich potrawa ma taki właśnie smak. Jednakże mężczyzn potrafiących gotować jest bardzo mało. Niewielu z nich odkrywa w sobie takie zdolności, a szkoda. A może jest w tym trochę winy kobiet? Kiedy mężczyzna zbliża się do kuchni, by ugotować jakąś potrawę lub chociaż pomóc nam w jej przygotowaniu, każda z nas zaraz go wygania, bo będzie przeszkadzał, albo coś zepsuje. Zaraz są teksty typu : Ja ci się do samochodu i garażu nie wtrącam to i ty uszanuj moja kuchnię. A tak właśnie nie powinniśmy robić. Powinniśmy podzielić się zadaniami i na pewno smak tej potrawy będzie taki sam albo może nawet i lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here