Pomysły na zdrowe śniadania

Zdrowe odżywianie jest praktykowane przez coraz więcej osób na całym świecie. Często przed pracą czy szkołą nie mamy czasu zjeść śniadania, a jest to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam energii na cały poranek. Bez śniadania w pracy lub szkole nie będziemy mogli dobrze wykonywać swoich obowiązków, ponieważ nasz organizm będzie domagał się jedzenia.

Jak zrobić zdrowe śniadanie?

Zdrowe śniadanie powinno zawierać węglowodany złożone, białko i tłuszcz. Dzięki temu dostarczymy odpowiednio dużo energii, której potrzebuje z rana nasz organizm, żeby prawidłowo funkcjonować. Dobrym pomysłem na śniadanie będzie owsianka. Możemy przygotować ją na wodzie lub na mleku. Do tego dodamy jakieś owoce, np. borówki lub truskawki, a dzięki temu dostarczymy dodatkowe witaminy. Owsiankę możemy także przygotować dzień wcześniej i rano dodamy do niej owoce. Jest to dobre rozwiązanie, żeby wziąć ze sobą jedzenie do szkoły czy pracy. Kolejnym pomysłem może być prosta w wykonaniu jajecznica. Do tego oczywiście węglowodany, czyli chleb pełnoziarnisty posmarowany masłem. Do jajecznicy możemy dodać wedle uznania pomidory, ser żółty lub grzyby. Te składniki idealnie pasują do tego dania. Do jajecznicy świetnie sprawdzi się także szczypiorek.

Inną wersją jajecznego śniadania może być omlet

Możemy wykonać go na wiele sposobów. Dla osób lubiących słodycze świetnym pomysłem będzie omlet na słodko. Do tego możemy dodać czekoladę lub ulubione owoce. Słodkie omlety dobrze smakują także kiedy polejemy je miodem lub syropem klonowym. Pudding z nasion chia, który jest prosty w wykonaniu to kolejna opcja na zdrowe śniadania. Wystarczy dzień wcześniej 2-3 łyżki nasion zlać szklanką mleka i schować do lodówki. Następnego dnia dodamy do tego tylko owoce i nasz pudding jest gotowy do spożycia. Możemy go także zblendować w celu uzyskania gładkiej konsystencji. Jest to dobry sposób na szybkie i pożywne śniadanie, które możemy zabrać do pracy czy szkoły nawet w słoiczku. Na wynos często robimy sobie kanapki. Jest to dobre rozwiązanie, ale warto urozmaicić śniadanie jakimiś owocami lub warzywami, które możemy spakować do pojemniczków.

Redakcja variantclub.pl