Dom
Tutaj jesteś

Połączenie funkcjonalności i stylu, czyli jakie drzwi warto wybrać w 2023?

23 lutego 2023 Dom ekskluzywne drzwi zewnętrzne

Z roku na rok zmieniają się rozwiązania projektowe i techniczne w zakresie stolarki otworowej. Jej głównym przedstawicielem są drzwi, czyli elementy elewacji, które mają największy wpływ na estetykę budynków. Niektóre z trendów ewoluują, inne powracają, a jeszcze inne przechodzą do historii. Jakie drzwi warto wybrać w 2023 roku? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy mały przewodnik po trendach na nadchodzący rok.

Miksowanie rozwiązań

Ostatnie lata jasno dały nam do zrozumienia, że mieszkanie to nie tylko miejsce, w którym spędzamy określoną ilość czasu, ale niejednokrotnie jest to nasze jedynie schronienie. Dlatego też najnowsze projekty architektoniczne budynków zawierają ogromną ilość przeszkleń -– tak, aby mieszkania było doświetlone naturalnym światłem. Jest to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny symbol nowoczesnej architektury. Drzwi zewnętrzne łączące ze sobą dwa materiały — szkło i drewno, to doskonałe doświetlenie przestrzeni. Jednak do niedawna trudno było znaleźć rozwiązania techniczne umożliwiające wykonanie szkła wielkoformatowego. Obecnie taka możliwość jest dostępna dla każdego Klienta!

Ekskluzywne drzwi zewnętrzne w stylu glamour

Wnętrza pełne blasku zdominowały inspiracje projektantów kilka sezonów temu, zanim zostały zepchnięte na dalszy plan przez minimalizm, eko i klasykę. Jeśli kochacie wnętrza, które nie boją się przepychu i eleganckiego designu, mamy dla Was dobrą wiadomość – styl glamour powraca na salony. Urok trendów na rok 2023 przejawia się w eklektycznych wcieleniach, czyli inspiracjach łączących różne style. To idealna okazja, aby zrealizować swoją odważną wizję aranżacji wnętrz, nie zapominając oczywiście o mocnych akcentach w stylu glamour. Ten styl doskonale podkreślą ekskluzywne drzwi zewnętrzne – dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Do wyboru masz:

  • drzwi przylgowe;
  • drzwi bezprzylgowe.

Styl skandynawski — połączenie klasyki i nowoczesności

Coraz bardziej uwidacznia się fakt, że styl skandynawski nadal nie wychodzi z mody. W trendach wnętrzarskich 2023 roku również nie może go zabraknąć. Główne założenia stylu inspirowanego domami północnoeuropejskimi to minimalizm i motyw natury. Najważniejszym materiałem jest drewno. Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne pasujące do tego stylu to często połączenie nowoczesnych przeszkleń z pięknie szlifowanym drewnem. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają lamele, które często trafiają na ściany mieszkań. W ofertach najmodniejszych drzwi na 2023 rok nie zabrakło ich również na drzwiach zewnętrznych. 

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne w naszych domach to elementy, które powinny być spójne stylistycznie z całym wnętrzem oraz odznaczać się wysoką funkcjonalnością. Ponadto ich wielokrotne otwieranie i zamykanie, nie powinno wpływać na ich trwałość. Chociaż oferta drzwi na 2023 rok jest bardzo obszerna, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki model wybrać, tak by był ponadczasowy i zachwycał nas każdego dnia!

Drenaż limfatyczny

Redakcja variantclub.pl

Redakcja Variantclub.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?