Zróżnicowana dieta podstawą zdrowego życia

0
208

Zróżnicowana dieta, bogata w składniki odżywcze jest niezbędna do osiągnięcia lepszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli łapiesz często infekcje, czujesz się zmęczony, bez życiowej energii, to warto zastanowić się nad tego przyczyną. Często powodu złego samopoczucia szukamy w kiepskiej pogodzie, spadku ciśnienia i stresie dnia codziennego. Okazuje się jednak, że szkodzimy sobie my sami, a konkretnie szkodzi nam to, co jemy.

Niezbędne dla zdrowia

Zróżnicowane posiłki, są niezbędne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć energię do życia i działania. Prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce powinna stać się naszym głównym priorytetem. Żyjemy w ciężkich czasach. Pracujemy dłużej, ciężej, żyjemy w stresie. To wszystko sprawia, że jadamy źle i nieregularnie. Zróżnicowane posiłki dla większości Polaków oznaczają wybór pomiędzy porcją hamburgera a porcją frytek, z dodatkiem liścia sałaty. W codziennym jadłospisie brakuje solidnej dawki warzyw i owoców. Jemy tłusto i dużo – biją na alarm eksperci. Banan i jabłko zostają wyparte tabliczką czekolady i porcją lodów. Zróżnicowane posiłki, przyjmowane we właściwym czasie coraz częściej odchodzą do lamusa. Cierpi na tym nasz zdrowie.
Otyłość spowodowana złym odżywianiem, to główny powód zachorowań na cukrzycę. Cierpią na tym także dzieci. Już od najmłodszych lat zróżnicowane posiłki powinny być wprowadzane do jadłospisu malucha. Konieczne jest wpajanie zdrowych nawyków i edukacja żywieniowa. Dietetycy zgodnie podkreślają, że głównym miejscem nauki zasad żywieniowych powinien być dom, a później szkoła. Zdrowa dieta, zróżnicowane posiłki i zagrożenia płynące ze złego stylu życia, powinny być częścią programu szkolnego. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – przypominają lekarze. Coś z tym trzeba zrobić, bo za kilka lat grozi nam załamanie służby zdrowia. Skąd wziąć pieniądze na leczenie chorób wywołanych otyłością?
Zróżnicowane posiłki bogate w warzywa i owoce, ograniczona ilość tłuszczów pochodzenia zwierzęcego oraz mała ilość mięsa, to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Pamiętajmy o tym wszyscy, zwłaszcza kiedy będziemy sięgać po kolejną porcję frytek.

Pomysł na posiłek

Chyba każdy z nas miał taki czas, kiedy to ciągle narzekał na to, że nie ma pomysłu na to, co zjeść, co zrobić na obiad. W efekcie najczęściej jest tak, że robimy ciągle to samo. Przepisów i różnych pomysłów na to, co by zrobić do jedzenia, jest jednak naprawdę wiele. Jak najbardziej warto postarać się na tyle, żeby móc zapewnić sobie i swoim bliskim w pełni zróżnicowane posiłki. Tym samym dostarczymy naszym organizmom wszystkiego, czego tylko im potrzeba. Jedzenie stanie się dla nas przyjemnością i z chęcią będziemy jadali nowe dania, gotowali inne potrawy. Być może kiedyś naprawę trudno było znaleźć nowe przepisy i pomysły. Dziś jednak okazuje się, że wystarczy skorzystać z sieci internetowej. Tam mamy dostęp do niesamowicie dużej liczby przepisów. Nie pochodzą one wyłącznie z książek kucharskich, ale również są często pomysłami autorskimi różnych użytkowników. Najczęściej bywa tak, że możemy skomentować i ocenić konkretny przepis. To właśnie na podstawie tych oto ocen możemy wywnioskować, czy warto pichcić różne dania, czy lepiej znaleźć coś innego. Bez wątpienia się nie zawiedziemy. Naprawdę łatwo znajdziemy szybkie i proste do przygotowania potrawy, jakie będą smakowały fenomenalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here