Tutaj jesteś

Zróżnicowana dieta podstawą zdrowego życia

17 marca 2020 Dieta

Zróżnicowana dieta, bogata w składniki odżywcze jest niezbędna do osiągnięcia lepszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli łapiesz często infekcje, czujesz się zmęczony, bez życiowej energii, to warto zastanowić się nad tego przyczyną. Często powodu złego samopoczucia szukamy w kiepskiej pogodzie, spadku ciśnienia i stresie dnia codziennego. Okazuje się jednak, że szkodzimy sobie my sami, a konkretnie szkodzi nam to, co jemy.

Różnorodne posiłki

Zróżnicowane posiłki, są niezbędne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć energię do życia i działania. Prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce powinna stać się naszym głównym priorytetem. Żyjemy w ciężkich czasach. Pracujemy dłużej, ciężej, żyjemy w stresie. To wszystko sprawia, że jadamy źle i nieregularnie. Zróżnicowane posiłki dla większości Polaków oznaczają wybór pomiędzy porcją hamburgera a porcją frytek, z dodatkiem liścia sałaty. W codziennym jadłospisie brakuje solidnej dawki warzyw i owoców. Jemy tłusto i dużo – biją na alarm eksperci. Banan i jabłko zostają wyparte tabliczką czekolady i porcją lodów. Zróżnicowane posiłki, przyjmowane we właściwym czasie coraz częściej odchodzą do lamusa. Cierpi na tym nasz zdrowie. Otyłość spowodowana złym odżywianiem, to główny powód zachorowań na cukrzycę. Cierpią na tym także dzieci.

Wprowadzanie do diety

Już od najmłodszych lat zróżnicowane posiłki powinny być wprowadzane do jadłospisu malucha. Konieczne jest wpajanie zdrowych nawyków i edukacja żywieniowa. Dietetycy zgodnie podkreślają, że głównym miejscem nauki zasad żywieniowych powinien być dom, a później szkoła. Zdrowa dieta, zróżnicowane posiłki i zagrożenia płynące ze złego stylu życia, powinny być częścią programu szkolnego. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – przypominają lekarze. Coś z tym trzeba zrobić, bo za kilka lat grozi nam załamanie służby zdrowia. Skąd wziąć pieniądze na leczenie chorób wywołanych otyłością? Zróżnicowane posiłki bogate w warzywa i owoce, ograniczona ilość tłuszczów pochodzenia zwierzęcego oraz mała ilość mięsa, to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Pamiętajmy o tym wszyscy, zwłaszcza kiedy będziemy sięgać po kolejną porcję frytek.

Drenaż limfatyczny

Redakcja variantclub.pl

Redakcja Variantclub.pl to zespół entuzjastów, którzy z pasją tworzą wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?