Listwa wibracyjna – co warto o niej wiedzieć?

Listwa wibracyjna dwuprofilowa Husqvarna BE30 BD32

Wybór i zakup sprzętu budowlanego nie należy do łatwych zadań. Dobrze dobrany sprzęt jest gwarancją sukcesu, dlatego warto zainwestować w narzędzia najlepszej jakości, cieszące się pozytywnymi opiniami użytkowników. Przyrządem, bez którego nie można wyobrazić sobie żadnej budowy jest listwa wibracyjna do betonu. Jak działa listwa wibracyjna? Do czego służy? Jak wybrać właściwą? Chętnie odpowiemy na pytania w poniższym artykule. 

Listwa wibracyjna Husqvarna BV20H

Do czego służy listwa wibracyjna?

Listwy wibracyjne to narzędzia napędzane zintegrowanym bądź wewnętrznym napędem. Dzięki swojej budowie łata wibracyjna przenosi wibracje na podłoże, którym są cieńsze warstwy betonu, w postaci wylewki lub stropy. W przypadku gdy podłoże – beton, przekracza 20 centymetrów, wówczas uprzednio zaleca się wykorzystanie specjalnych narzędzi, ułatwiających wibrowanie betonu, a w następnej kolejności listew wibracyjnych. Łata do wibrowania betonu ma za zadanie wyrównać powierzchnię, zagęścić ją oraz wygładzić. Na rynku dostępne są lżejsze modele, które z powodzeniem posłużą jednej osobie. Dostępne są również dwuprofilowe listy wibracyjne, pomocne w przypadku posadzek przemysłowych. 

Listwa wibracyjna Milwaukee MX FUEL MXF PSC-302

Jakie listwy wibracyjne wybrać? 

Właściwie dobrana listwa wibracyjna jest gwarancją sukcesu. Na jaką się zdecydować? Pierwszą decyzją, będzie rodzaj napędu listwy. Na rynku dostępne są elektryczne listwy wibracyjne oraz spalinowe listwy wibracyjne. Elektryczne modele są napędzane za pomocą silnika. Doskonale sprawdzą się do wylewania posadzek i stropów. Jest to ekologiczne rozwiązanie, dzięki czemu stale nabiera na popularności. Listwy z napędem elektrycznym sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, słabo wentylowanych. Przykładem elektrycznej listwy wibracyjnej może być listwa wibracyjna Altrad Belle. Jedną z zalet narzędzia jest niski poziom generowanego hałasu, w porównaniu do tych, zaopatrzonych w silnik spalinowy. Do spalinowych propozycji należy między innymi: kompletne listwy wibracyjne Technoflex. Zaopatrzona w jeden z najmocniejszych napędów listwa, jest stworzona do zadań specjalnych. Niezawodny silnik Honda dzięki optymalnej mocy, pozwoli stworzyć idealną taflę betonu, podbarwioną pęcherzyków powietrza. 

Listwa wibracyjna Enar Huracan Honda

Niezawodne listwy wibracyjne oferuje sklep Norwit.pl.Sprzęt budowalny to inwestycja na długie lata. Inwestycja będzie owocna tylko wówczas, gdy zaufamy sprawdzonym markom. Przed zakupem sprzętu warto zgłębić temat, które rozwiązanie okaże się optymalne. Na Norwit.pl znajdą Państwo niezawodne wyposażenie każdego placu budowy. Więcej porad znajdziesz na naszym blogu!

Listwa wibracyjna Enar Tornado

Redakcja variantclub.pl