Kabina prysznicowa do małej i dużej łazienki

Kabina prysznicowa do wygodny element aranżacji pozwalający dowolnie kreować przestrzeń. W małych pomieszczeniach ratuje projekt przed przepełnieniem. Przy dostatecznym metrażu może być alternatywą dla wanny, która stoi obok.

Zamknięte kabiny prysznicowe

Zamknięte modele mają całkowicie autonomiczną konstrukcję składającą się z miski brodzika, ścian i podstawy sufitu kabiny. Oznacza to, że jest to przenośne pudełko, w którym wbudowana jest ogromna liczba różnych dodatkowych funkcji i które w razie potrzeby można łatwo zdemontować np. w przypadku przeprowadzki lub naprawy.

Najczęściej w zamkniętych modelach stosuje się brodziki wykonane z akrylu lub stali. Rzadziej wykonane są z żeliwa lub fajansu wodno-kanalizacyjnego. Elementy nośne konstrukcji i sufit kabiny wykonane są z metalu z powłoką antykorozyjną lub trwałych materiałów polimerowych, a ścianki boczne zamkniętych modeli, a także w otwartych modelach wykonane są z przezroczystego lub półprzezroczystego szkła, lub pleksi.

Zamknięta kabina prysznicowa

Zamknięta kabina prysznicowa z brodzikiem typu niskiego ma swoje zalety i niestety słabsze strony.

Zalety zamkniętego systemu

– szybki montaż i podłączenie niezbędnej komunikacji mediów zasilających i odbiorczych;
– duża różnorodność dodatkowych funkcji sprawiających, że urządzenie bardzo wszechstronne;
– szeroka gama różnych modeli od wielu producentów;
– dobra izolacja akustyczna;
– izolacja od ogólnego mikroklimatu w pomieszczeniu.

Niedostatki zamkniętych kabin prysznicowych

Ogólnie rzecz biorąc, kabiny typu zamkniętego nie mają wyraźnych wspólnych wad, z wyjątkiem wyższych kosztów. Jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne modele, od konkretnych producentów, gdzieś można znaleźć pewne wady, znowu charakterystyczne dla konkretnego modelu.

agrosalon.pl

Redakcja variantclub.pl

One thought on “Kabina prysznicowa do małej i dużej łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *