Kabina prysznicowa do małej i dużej łazienki

Kabina prysznicowa do wygodny element aranżacji pozwalający dowolnie kreować przestrzeń. W małych pomieszczeniach ratuje projekt przed przepełnieniem. Przy dostatecznym metrażu może być alternatywą dla wanny, która stoi obok.

Zamknięte kabiny prysznicowe

Zamknięte modele mają całkowicie autonomiczną konstrukcję składającą się z miski brodzika, ścian i podstawy sufitu kabiny. Oznacza to, że jest to przenośne pudełko, w którym wbudowana jest ogromna liczba różnych dodatkowych funkcji i które w razie potrzeby można łatwo zdemontować np. w przypadku przeprowadzki lub naprawy.

Najczęściej w zamkniętych modelach stosuje się brodziki wykonane z akrylu lub stali. Rzadziej wykonane są z żeliwa lub fajansu wodno-kanalizacyjnego. Elementy nośne konstrukcji i sufit kabiny wykonane są z metalu z powłoką antykorozyjną lub trwałych materiałów polimerowych, a ścianki boczne zamkniętych modeli, a także w otwartych modelach wykonane są z przezroczystego lub półprzezroczystego szkła, lub pleksi.

Zamknięta kabina prysznicowa

Zamknięta kabina prysznicowa z brodzikiem typu niskiego ma swoje zalety i niestety słabsze strony.

Zalety zamkniętego systemu

– szybki montaż i podłączenie niezbędnej komunikacji mediów zasilających i odbiorczych;
– duża różnorodność dodatkowych funkcji sprawiających, że urządzenie bardzo wszechstronne;
– szeroka gama różnych modeli od wielu producentów;
– dobra izolacja akustyczna;
– izolacja od ogólnego mikroklimatu w pomieszczeniu.

Niedostatki zamkniętych kabin prysznicowych

Ogólnie rzecz biorąc, kabiny typu zamkniętego nie mają wyraźnych wspólnych wad, z wyjątkiem wyższych kosztów. Jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne modele, od konkretnych producentów, gdzieś można znaleźć pewne wady, znowu charakterystyczne dla konkretnego modelu.

agrosalon.pl

Redakcja variantclub.pl