Zdrowe soki pij na zdrowie!

0
34

Jeżeli chcemy zachować siły witalne do późnej starości, lekarze na całym świecie zalecają nam picie tylko i wyłącznie własnoręcznie wysikanych soków z owoców. Zawierają one całe bukiety witamin oraz minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety zaledwie garstka społeczeństwa stosuje się do wskazań specjalistów.

Soki ze sklepu?

Większość z nas przyznaje się do picia soków z kartonów, produkowanych masowo i nieekologicznie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że kupowane przez nas soki są produkowane z odpadków czy wręcz substytutów owoców, jakimi są koncentraty. Dodawane do nich konserwanty i ulepszacze sprawiają również, że soki te pozostają dużo dłużej świeże i zdatne do spożycia. Nie da się także ukryć, że przygotowywanie własnoręczne soków jest bardzo czasochłonne. Wiedzą o tym osoby, które robią sok na przykład z porzeczek. Jeżeli dochodzi do tego własnoręczne zbieranie, a potem obieranie owoców, przekłada się to w niezwykle czasochłonne zajęcie. Najpopularniejszym i najłatwiejszym do przygotowania jest sok z pomarańczy. Po zakupieniu ich w sklepie pozostaje nam tylko ich rozkrojenie i wyciśnięcie z nich soku w odpowiednim naczyniu. Pomarańcze należą również do owoców, które dostępne są w naszym kraju przez cały rok, w przeciwieństwie do owoców sezonowych.

Zdrowy organizm

Kiedy chcemy kompleksowo zadbać o nasze zdrowie wówczas zanim przystąpimy do konkretnych już działań warto przedtem wszystko jak najdokładniej sobie zaplanować. Musimy mieć bowiem zawsze świadomość tego, że nasz organizm funkcjonuje jako jeden całościowy byt. W praktyce oznacza to więc, że nie sposób uzyskać dobrych rezultatów na przykład w odchudzaniu, jeśli trzymamy się diety, lecz nie stosujemy aktywności fizycznej oraz oczywiście na odwrót. Ważne też by zdawać sobie sprawę z tego, że na to jak funkcjonujemy i żyjemy ma wpływ nie tylko jedzenie, lecz także i picie. Tymczasem wydaje się, że to właśnie ten drugi aspekt zdaje się być nieco pomijany zarówno przez laików jak i ekspertów. Trudno powiedzieć skąd bierze się takie trywialne pojęcie, lecz jasno należy stwierdzić, że jest ono bardzo szkodliwe przede wszystkim dla tych osób, które chcą wdrożyć słuchane oraz czytane przez siebie porady w życie. Z tego też powodu w niniejszym poradniku postaramy się poruszyć właśnie temat odpowiedniego nawadniania. Otóż omawiając ten temat należy dokonać podstawowego podziału na płyny odpowiednie dla naszego organizmu i te, które mu szkodzą. Do tych pierwszych zaliczyć można chociażby zdrowe soki cieszące się z resztą od wielu lat coraz większym powodzeniem. Z tego też powodu zatrzymamy się w naszej publikacji przy nich nieco na dłużej. Otóż jak pokazują liczne badania naukowe zdrowe soki mogą mieć niebagatelny wpływ na to jak się czujemy. Pamiętajmy, że pijąc je każdego dnia (a regularność jest tu dosyć istotna) dostarczymy naszemu ciału potężnej dawki witamin, których ono po prostu potrzebuje. Na przeciwległym natomiast biegunie znajdują się wszelkie niezdrowe napoje słodzące. Nie dajmy się więc zwieść ich pięknym i kuszącym nas kolorowym opakowaniom. Niestety nawet najlepsza siła marketingowa takich produktów nie może zastąpić naszej biologii. Dlatego też zdrowe soki czy też nawet sama zwykła woda źródlana będzie od nich zawsze dużo lepszym wyborem. Szczególną uwagę do tej właśnie kwestie wyboru napojów powinny oczywiście zwracać zwłaszcza osoby chorujące na różne przewlekłe choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here