Zdrowe jedzenie

Zdrowe odżywianie jest potrzebne każdemu z nas. Obserwując inne osoby na ulicy człowiek ma tą świadomość, że otyłość i nadwaga to takie choroby XXI wieku, które są naprawdę rzeczywiste.

Ile osób dzisiaj zmaga się z dodatkowymi kilogramami?

Mnóstwo. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie tego realnie stwierdzić. Tak, są wśród nich takie osoby, które chociażby bardzo mocno chciały to ze względu na uwarunkowania genetyczno – zdrowotne nie mają szans na to, żeby schudnąć. Jednak zdecydowana większość z nich nie ma takich problemów. Sęk tkwi w tym, że nie dbają one po prostu o to co człowiek ma na talerzu. A przecież zdrowe odżywianie nie jest wcale trudne. Wystarczy ze swojego codziennego menu wyeliminować szkodliwe i tłuste przekąski, jak chociażby chipsy, słodycze, napoje gazowane. Zamiast tego wystarczy wprowadzić na stałe do odżywiania warzywa, które można spożywać w bardzo dużych ilościach. Przy czym należy rozpoznać warzywa, które są kaloryczne i które należy jeść w minimalnych ilościach. Do tych ostatnich na pewno zaliczają się zwykłe ziemniaki. Można je jeść, jednak w minimalnych ilościach i na pewno nie każdego dnia. Z kolei marchew, buraki, szpinak, seler, jarmuż, kalarepa, cukinia, papryka, sałata rzodkiewka dają tak wspaniałe możliwości zorganizowania smakowitych dań, że człowiek może się nie raz zdziwić jakie potrawy można z nich wymyślić.

Planując zdrowe jedzenie nie zapominajmy o owocach

Przy czym w ich skład wchodzą cukry proste, więc ich spożycie również musi być ograniczone. Mając jednak do wyboru zdrowy owoc a czekoladowy batonik – zawsze stawiajmy na owoc. Starajmy się jednak nie spożywać owoców wieczorami ze względu na problemy z ich przetrawieniem. Rezygnujmy również z jasnego pieczywa. Do wyboru mamy mnóstwo razowych ryzów, makaronów, kasz, które są świetnym zamiennikiem dla jasnych produktów tak doskonale nam znanych. Jeżeli ktoś chce znaleźć przepisy na zdrowe i pożywne dania, które sporządza się bez problemu, to koniecznie powinien sprawdzić co internet ma na ten temat do powiedzenia.

Redakcja variantclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.