Małe zwierzęta i nieprzyjemne zapachy – co wybrać, by je zneutralizować?

Chomiki, kawie domowe, szczurki, myszki, króliki – małe zwierzęta w domu mogą powodować nieprzyjemny zapach. Jak można go zneutralizować?

 

Gdy małe zwierzęta powodują nieprzyjemne zapachy, wtedy warto zdecydować się na odpowiednie produkty, które mogą je zmniejszyć. Do tego celu można zastosować neutralizator czy pochłaniacz zapachów małych zwierząt (mascota.pl), ale również warto pamiętać o paru innych poradach. Zobacz je teraz!

 

Jak neutralizować nieprzyjemne zapachy małych zwierząt?

Przechowywanie w domu klatki z małym zwierzęciem może wywołać nieprzyjemny zapach. Nie musi być to jednak problem wtedy, gdy zastosuje się odpowiednie środki zmniejszające ten problem. Co wybrać?

 

1. Pochłaniacze z węglem aktywnym

Obecnie w sprzedaży można znaleźć specjalne rodzaje pochłaniaczy zapachów dedykowanych właśnie dla mniejszych zwierząt. W tym przypadku pochłaniacz zapachów małych zwierząt ma formę niewielkiego pudełeczka wyposażonego we wkład z węgla aktywnego.

 

Węgiel aktywny jest rodzajem substancji, która powoduje wchłanianie nieprzyjemnych zapachów, dlatego też pozwala on na ich zneutralizowanie. Taki pochłaniacz zapachów małych zwierząt można powiesić na klatce od zewnętrznej strony lub ułożyć przy niej, aby zmniejszyć pojawiające się zapachy.

 

Taki pochłaniacz zapachów małych zwierząt może być używany przez około 3 miesiące, a następnie należy wymienić go na nowy.

 

2. Neutralizatory w formie sprayów

Takie produkty przeznaczone są do spryskiwania powierzchni – nie należy stosować ich bezpośrednio na zwierzę!

 

Neutralizator w sprayu doskonale nadaje się do czyszczenia zwierzęcych klatek, ponieważ szybko radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Można też rozpylać go w pobliżu klatki zwierzęcia lub w pomieszczeniu.

 

Stosowanie produktów tego typu jest bardzo proste i często są one dostępne również w różnych zapachach, dlatego można dopasować je do swojego gustu. W ten sposób nie tylko neutralizują zapachy, ale też aromatyzują pomieszczenia.

 

3. Neutralizatory w formie świec

Interesującą nowością na rynku jest pochłaniacz zapachów małych zwierząt w formie świecy. Jest to rodzaj świecy zapachowej, która zawiera w składzie substancje szybko neutralizujące nieprzyjemne aromaty w pomieszczeniach.

 

Palenie takiej świecy dla zwierząt jest również bezpieczne, ponieważ bazują one na naturalnych substancjach, na przykład wosku sojowym, wosku pszczelim, a także na naturalnych olejkach eterycznych.

 

Do wyboru są świece w różnych zapachach, na przykład cytrusowych, sosnowych albo lawendowych.

 

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu klatek

Aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom małych zwierząt, warto pamiętać również o systematycznym czyszczeniu klatek. To właśnie wtedy, gdy nie są one czyszczone regularnie, mogą one powodować pojawienie się nieprzyjemnych aromatów.

 

Podczas czyszczenia należy wtedy poświęcić czas na dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów klatki oraz domów i zabawek, które również mogą mieć nieprzyjemny zapach. Do tego celu najlepiej stosować środki, które nie tylko skutecznie czyszczą, ale także neutralizują zapachy zwierząt.

Redakcja variantclub.pl