Jak urządzić okno w kuchni nad blatem?

Zabudowa okna w kuchni nad blatem nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo jak wykorzystać wolną przestrzeń pomiędzy górną a dolną zabudową.

Nowoczesne kuchnie z oknem

Okno w kuchni nad blatem ma bardzo wiele zalet. Największym atutem jest oczywiście to, że można doświetlić pomieszczenie bez potrzeby korzystania z dobrodziejstwa żarówek. Olbrzymim plusem jest również to, że okno znacząco poprawia cyrkulację powietrza. Systematyczne wietrzenie jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się przykrych zapachów i nadmiaru wilgoci z kuchni. Okno w kuchni nad blatem oferuje również olbrzymią moc aranżacyjną. Dzięki odsłoniętej szybie można optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki dekoracyjnym przesłonom okiennym można z kolei stworzyć miły klimacik. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zabudowa z mebli wokół ramy okiennej, dzięki której zyskamy dodatkową strefę zapasów.

Zabudowa okna – o czym należy pamiętać?

Okno w wykuszu jest bardzo ważną częścią domu. Niestety wiele osób ma duży problem z umiejętnym zagospodarowaniem właśnie tego punktu architektonicznego. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście pozostawienie okna bez zabudowy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zabudowa na wymiar, która idealne wkomponuje się nawet w nietypową wnękę. Perfekcyjnie docięty blat pod wymiar może okazać się bardzo ciekawą alternatywą dla parapetu. Jest to idealny rozwiązanie dla osób, które chcą przedłużyć przestrzeń roboczą. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają rewelacyjne okna obudowane meblami. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na internetowych blogach tematycznych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Skorzystać można również z pomocy doświadczonego projektanta aranżacji wnętrz.

Moda na okna horyzontalne w kuchni

W nowych budynkach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się długie i dość wąskie okna. Przy tego typu przeszkleniach warto poważnie zastanowić się nad stworzeniem panoramicznego obrazu. Panoramiczne okna są w dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszym sposobem na oświetlenie blatu. Okna panoramiczne mogą zastąpić również płytki między poszczególnymi szafkami. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Najwięcej problemów pojawia się oczywiście w przypadku okien narożnych. Panoramiczne szyby spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również zadania dekoracyjne, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za oryginalnymi modelami.

Przeczytaj więcej na swiatkultury.com.pl

Redakcja variantclub.pl