Jak urządzić okno w kuchni nad blatem?

Zabudowa okna w kuchni nad blatem nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo jak wykorzystać wolną przestrzeń pomiędzy górną a dolną zabudową.

Nowoczesne kuchnie z oknem

Okno w kuchni nad blatem ma bardzo wiele zalet. Największym atutem jest oczywiście to, że można doświetlić pomieszczenie bez potrzeby korzystania z dobrodziejstwa żarówek. Olbrzymim plusem jest również to, że okno znacząco poprawia cyrkulację powietrza. Systematyczne wietrzenie jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się przykrych zapachów i nadmiaru wilgoci z kuchni. Okno w kuchni nad blatem oferuje również olbrzymią moc aranżacyjną. Dzięki odsłoniętej szybie można optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki dekoracyjnym przesłonom okiennym można z kolei stworzyć miły klimacik. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zabudowa z mebli wokół ramy okiennej, dzięki której zyskamy dodatkową strefę zapasów.

Zabudowa okna – o czym należy pamiętać?

Okno w wykuszu jest bardzo ważną częścią domu. Niestety wiele osób ma duży problem z umiejętnym zagospodarowaniem właśnie tego punktu architektonicznego. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście pozostawienie okna bez zabudowy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zabudowa na wymiar, która idealne wkomponuje się nawet w nietypową wnękę. Perfekcyjnie docięty blat pod wymiar może okazać się bardzo ciekawą alternatywą dla parapetu. Jest to idealny rozwiązanie dla osób, które chcą przedłużyć przestrzeń roboczą. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają rewelacyjne okna obudowane meblami. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na internetowych blogach tematycznych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Skorzystać można również z pomocy doświadczonego projektanta aranżacji wnętrz.

Moda na okna horyzontalne w kuchni

W nowych budynkach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się długie i dość wąskie okna. Przy tego typu przeszkleniach warto poważnie zastanowić się nad stworzeniem panoramicznego obrazu. Panoramiczne okna są w dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszym sposobem na oświetlenie blatu. Okna panoramiczne mogą zastąpić również płytki między poszczególnymi szafkami. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Najwięcej problemów pojawia się oczywiście w przypadku okien narożnych. Panoramiczne szyby spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również zadania dekoracyjne, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za oryginalnymi modelami.

Przeczytaj więcej na swiatkultury.com.pl

Redakcja variantclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.