Jak odświeżyć dom?

0
144

W życiu każdego człowieka przychodzi w końcu taki moment, w którym zmiany wydają się czymś koniecznym. Zaczynasz czuć się przytłoczony we własnym domu, bo doskonale znasz każdy jego kąt, co teoretycznie powinno być dla ciebie komfortową sytuację, ale jednak wpędza cię w monotonię i chandrę. Jak odświeżyć dom? Wbrew pozorom nie musisz od razu przeprowadzać olbrzymiego i kosztownego remontu, aby nadać poszczególnym pomieszczeniom zupełnie nowego wizerunku. Oto kila pomysłów, jak to zrobić przy niewielkim nakładzie pieniężnym. Nie musisz też wykorzystywać wszystkich rad od razu. Jeżeli od czasu do czasu będziesz zmieniać coś w domu, tym bardziej tak szybko ci się on nie znudzi.

Zacznij od malowania

Całą akcję rozpocznij od pomalowania płytek. Najprawdopodobniej to właśnie nimi wypełnione są ściany i podłogi twojej łazienki oraz kuchni. Stare płytki, które już dawno temu straciły swój urok i pierwotny blask, możesz bardzo szybko odświeżyć, by z ich pomocą uzyskać totalnie nową aranżację wnętrza. Musisz jedynie dokładnie je oczyścić i pomalować. Najpierw oczywiście jak najlepiej je umyj, by usunąć z nich osad z kamienia czy wszelkie plamy po żywności, a następnie odtłuść je, aby powierzchnia była gładka i matowa. Farbę w wybranym wcześniej kolorze nakładaj warstwowo. Zazwyczaj potrzeba przynajmniej dwóch, czasem nawet trzech warstw, aby idealnie przykryć stary odcień płytek. Oczywiście nie możesz zastosować zwykłej farby przeznaczonej do malowania ścian. W sklepach budowlanych szukaj specjalistycznych preparatów do płytek. A jeśli tam ich nie znajdziesz, spokojnie zamówisz je przez Internet, uzyskując wtedy jeszcze więcej kolorów do wyboru.

Renowacja mebli

Skoro już zająłeś się malowaniem, idź dalej w tym kierunku, ale teraz zajmij się meblami. Są one podstawą większości pomieszczeń. Meble, z uwagi na swój duży rozmiar, jako pierwsze rzucają się w oczy w aranżacjach, dlatego gdy one prezentują się kiepsko, traci na tym wygląd każdego pokoju. Na pewno znajdziesz w domu przynajmniej kilka takich szafek, stołów czy krzeseł, które już od dawna aż proszą się o odświeżenie. Przyjrzyj się teraz, z jakiego materiału zostały wykonane, by następnie pomalować je farbą dopasowaną do konkretnego typu surowca. Na sklejkach i meblach fornirowanych dość dobrze sprawdzą się farby kredowe. Są fajnym rozwiązaniem, ponieważ wykazują się mocnym kryciem i pozwalają na uzyskanie pięknego, naturalnego efektu. Podobnie jak w przypadku kafelek meble musisz najpierw oczyścić i odtłuścić, zanim zaczniesz pokrywać je farbą. A jeśli przy okazji dostrzeżesz jakiekolwiek nierówności na ich powierzchni, dobrze by było przetrzeć ją najpierw papierem ściernym, który wygładzi strukturę drewna bądź innego materiału.

Opisane wyżej metody to najprostsze, ale przy tym bardzo efektywne sposoby na to, jak odświeżyć dom niewielkim kosztem. Nie potrzebujesz wcale dużych pieniędzy, by uzyskać świeży i piękny wizerunek pomieszczeń. Tak naprawdę każdy przedmiot i każda powierzchnia zostanie pięknie odświeżona, jeśli tylko ją oczyścisz i pomalujesz świeżą farbą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here