Dlaczego najlepszym rodzajem jogurtu jest ten naturalny?

1
180

Kiedy udajemy się do sklepu wówczas w zasadzie z każdej półki cenowej atakują nas co rusz różnego rodzaju produkty. Naszego konsumenckiego wyboru nie ułatwia także z pewnością to, iż na właściwie każdej etykiecie jesteśmy przekonywani, że powinniśmy zakupić właśnie konkretny towar. Producenci od lat badają nasze preferencje więc doskonale wiedzą jakich trików użyć, abyśmy dokonali takich zakupów, które dla nich będą najlepsze. Aby więc nie dać się zwariować i nie żałować wydanych pieniędzy warto już za w czasu dowiedzieć się jak na nasze zdrowie wpływają poszczególne wyroby.

Oszukiwanie na jogurtach?

Jako przykład naszych rozważań niech posłużą nam doskonale znane przez wszystkich nas produkty mleczne zwane jogurtami. Jak powszechnie wiadomo rodzaje jogurtów są na prawdę różne więc nawet doświadczonemu zakupowiczowi może być trudno się w tym gąszczu odnaleźć. Jogurty można podzielić na cztery główne grupy. Są to jogurty naturalne, smakowe, typu „light” oraz biojogurty. Najzdrowsze i polecane przez ekspertów są jogurty naturalne. Nie zawierają sztucznych barwników oraz cukru. W dużych ilościach występują w nich witaminy i sole mineralne. Nie wywołują reakcji alergicznych. W celu urozmaicenia można dodawać do nich świeże owoce. Z powodzeniem mogą zastępować np. śmietanę, dlatego są często dodawane do zup, sałatek czy deserów. Jogurty owocowe zawierają więcej kalorii niż naturalne. Dodatkowo w ich składzie można znaleźć substancje zagęszczając, słodzące i poprawiające kolor. Kawałki owoców będące w jogurcie mają mniej witamin niż świeże. Osoby dbające o linię lub odchudzające się sięgają po jogurty typu „light”. Należy pamiętać, ze przed kupnem najlepiej przeczytać skład produktu, bo może się okazać, że zawierają substancje słodzące. Ostatnią kategorię stanowią biojogurty. W ich produkcji wykorzystuje się specjalne szczepy bakterii tzw. probiotyki. Dzięki ich obecności w naszych jelitach, usprawniany jest proces trawienia oraz zmniejszane jest prawdopodobieństwo występowania biegunek. Obniżają także poziom toksyn w organizmie.

Najlepszy jogurt

Podejdźmy zatem do tej kwestii od nieco innej strony zadają proste pytanie pod tytułem jakie rodzaje jogurtów będą najlepsze dla naszego zdrowia? Otóż odpowiedź na nie jest wbrew pozorom dosyć prosta i brzmi, że najrozsądniej wybrać po prostu jogurt naturalny. Tylko ten produkt jest bowiem najmniej naładowany szkodliwymi substancjami a dodatkowo znajdują się w nim żywe kultury bakterii, które mają bardzo pozytywny wpływ na wszelkie procesy trawienne zachodzące w naszym ciele. Pewną ciekawostką w tym zakresie może być również to, aby zwracać baczną uwagę na wieczko jogurtu naturalnego. Naszą żelazną regułą, której powinniśmy się trzymać niech będzie to, że im bardziej wieczko jest wypukłe tym produkt odznacza się większym odsetkiem pozytywnych bakterii. Na sam koniec naszych rozważań poświęćmy jeszcze nieco czasu i miejsca tematowi jogurtów owocowych. Niestety pomimo powszechnie przecież dostępnej wiedzy to właśnie te rodzaje jogurtów wciąż są najchętniej wybierane przez naszych rodaków. Wpływ na to ma z pewnością to, że smakują bardzo dobrze, lecz pamiętajmy, że owoców w nich znajdziemy śladowe ilości a to co tak nam smakuje to po prostu zwykły prosty cukier.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here